суббота, 30 сентября 2017 г.

ЯК ПРАВИЛЬНО ПЛАНУВАТИ ЗДОРОВИЙ РАЦІОН В ХОЛОДНИЙ ПЕРІОД РОКУ

Зима — це відсутність ягід і зелені, а також сонячних променів. Як результат — типовий сезонний авітаміноз. До того ж, брак вітамінних продуктів стає і причиною слабкого імунітету. Як же правильно планувати здоровий раціон в холодний період року?



1. Шипшина
Саме шипшина, а не лимон або зелена цибуля, як нам в дитинстві говорили батьки, є рекордсменом за вмістом вітаміну С, який так потрібен нам взимку і зараз. Цей вітамін захищає нас від вірусів, в тому числі і від вірусів грипу.
Але крім цього вітаміну шипшина містить в собі магній, калій, фосфор, вітаміни групи В-2. Ці вітаміни і речовини зміцнюють серце, яке так потребує підтримки, особливо при зміні погоди.
Щоб приготувати чай з шипшини, потрібно подрібнити в ступці дві столові ложки сухої шипшини і залити її окропом у кількості 1/3 літра. Настоювати під кришкою десять хвилин.
Але якщо ви хочете приготувати справжній цілющий настій, настоюйте його в термосі на ніч.
2. Квасоля
Квасоля допомагає виробленню в організмі інтерферону, який захищає наш організм від хвороб. Крім того, квасоля — це білок, якого ми так потребуємо. У ній містяться і вуглеводи, але вони так повільно переробляються організмом, що практично не впливають на фігуру.
Червона квасоля містить вітамін В-6, який допомагає виробляти антитіла і піднімає імунітет.
Квасоля містить багато заліза, яке збільшує опірність інфекціям.
До того ж квасоля — прекрасний антидепресант. І взимку, коли ми схильні до депресій, вона дуже корисна.
3. Морепродукти
Будь-яка морська риба багата цинком і селеном, які зміцнює імунітет організму. Цими ж властивостями володіють морепродукти — кальмари, креветки, мідії.
Крім цього вже давно у всіх на слуху дуже корисні ненасичені жирні кислоти Омега-6, які містяться в морепродуктах і морській рибі. Ці речовини рятують нас від холестерину і містять в порядку судини. Найбільший джерело — це звичайна скумбрія або минтай.
4. Рослинні масла
Оливкове, лляне, кунжутне масло багаті вітаміном Е. Це антиоксидант, який уповільнює процеси старіння і піднімає імунітет.
5. Яловичина
Яловичина, і особливо, яловича печінка, багаті залізом, який піднімає гемоглобін. А гемоглобін у деяких людей має здатність різко падати саме взимку. Адже овочів в зимовий час мало.
При нормальному гемоглобіні кров насичується киснем і доставляє всім органам необхідні поживні речовини, піднімаючи тим самим імунітет.
6. Кисломолочні продукти
У кишечнику відбуваються процеси бродіння, під час яких утворюються токсичні речовини, що ослабляють імунітет. Приблизно 150 грамів в день звичайного кефіру або натурального йогурту здатні впоратися з цими небажаними процесами.
Крім того, молочні продукти — це джерело вітаміну D і кальцію. Ці речовини також піднімають імунітет.
7. Червоний перець чилі
Хто б подумав, що цей гіркий червоний перець відноситься до корисних продуктів взимку. Але червоний перець розширює судини, підвищує тонус організму. Він просто зігріває організм в холодну пору року.
Червоний перець можна додавати в будь-які страви, а ще краще їсти його в чистому вигляді. Але це для найстійкіших. І знайте, що червоний перець дуже активно спалює калорії після їжі, а значить, сприяє схудненню.
8. Перепелині яйця
Перепелині яйця — дуже корисні. У них містяться калій, фосфор, залізо. Особливо їх рекомендують вегетаріанцям і людям з важкими фізичними навантаженнями. Найкраще випити натщесерце п’ять штук перепелиних яєць.
П’ять маленьких перепелиних яєць відповідають одному курячому яйцю. І не бійтеся заразитися. Перепелині яйця не схильні до гельмінтозів, як курячі.
9. Каші на сніданок
З’ївши на сніданок кашу, ви заряджаєте свій організм на весь день. Це дуже корисний продукт взимку. У нашому раціоні обов’язково повинні бути каші, бажано на воді.
UKRHEALTH.NET — Національний портал про здоров'яНайкорисніші крупи — вівсяна і гречана. Крім підтримування організму в тонусі, каші покращують травлення.

Комментариев нет:

Отправить комментарий